Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Dobór oświetlenia do hali produkcyjnej – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dobór oświetlenia do hali produkcyjnej – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Wybór odpowiedniego oświetlenia na halę produkcyjną powinien stanowić priorytetową kwestię dla każdego przedsiębiorcy. Od jakości oświetlenia uzależniony jest komfort, bezpieczeństwo, a także samopoczucie pracowników. Ponadto, montaż odpowiednich lamp i inwestycja w nowoczesne systemy oświetleniowe jest w stanie zminimalizować ryzyko wypadków oraz popełnianych błędów w trakcie wykonywania obowiązków – w efekcie czego zwiększa się produktywność zespołu oraz wyniki firmy. Współcześnie wyróżniamy szereg rodzajów lamp przemysłowych do hal: lampy przemysłowe, lampy typu High Bay oraz lampy hermetyczne. W NowaLed ILL pełnimy fachowe doradztwo w zakresie modernizacji oświetlenia, sugerując rozwiązania w stu procentach dopasowane do potrzeb danego miejsca.

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu oświetlenia do hali produkcyjnej

Projektując nowoczesne oświetlenie hali przemysłowej, należy skupić się na kwestiach takich jak funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort osób przebywających w danym miejscu na co dzień. Hale produkcyjne obfite są w liczne rozwiązania, takie jak wymienione wcześniej lampy. To, jaki typ oświetlenia wybrać, jest wysoce uzależnione między innymi od stanowisk znajdujących się w danej przestrzeni. Prawidłowo oświetlona hala produkcyjna powinna spełniać konkretne wymagania techniczne, które zawarte są w normach prawnych. W miejscu pracy natężenie światła powinno wynosić od 200 do 1500 luksów – uzależnione jest to od tego, jaki konkretnie rodzaj czynności się wykonuje oraz jak dużej precyzji wymaga zadanie. Poniżej przedstawiamy przykładowe wymagania natężenia światła do czynności wykonywanych w halach produkcyjnych:

  • prace montażowe średnie → 300 lx;

  • prace montażowe dokładne → 500 lx;

  • prace montażowe precyzyjne → 750 lx;

  • mikromechanika/wyrób narzędzi → 1000 lx.

Hala produkcyjna nierzadko wymaga bardziej precyzyjnego doświetlenia niż jakiekolwiek inne miejsce pracy. Dlatego też przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inwestycję w modernizację oświetlenia – zamiany starych lamp na nowe, inteligentne systemy sterowania natężeniem światła w miejscu pracy.

System sterowania oświetleniem od NowaLed ILL – rozwiązanie dla Twojej firmy!

Modernizacja oświetlenia to zadanie, z którym mierzy się coraz większa liczba przedsiębiorców. Już sama wymiana źródeł światła na te wykonane w technologii LED jest doskonałym sposobem pozwalającym zmniejszać zużycie energii elektrycznej. Jednak by efektywnie zarządzać lampami, dobrze jest wyposażyć się w system sterowania oświetleniem. W NowaLed ILL proponujemy DALI – standard utworzony przez największych producentów oświetlenia, którego główne założenie stanowi cyfrowy sposób komunikacji z oprawami oświetleniowymi. Nowoczesna technologia pozwala kontrolować pracę nawet pojedynczych źródeł światła, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dogodnych warunków dla wszystkich pracowników hali, niezależnie od zajmowanego przez nich stanowiska. Przedsiębiorcy mogą sterować grupami opraw za pomocą zaledwie jednego przycisku, a kontrolę nad światłem ułatwia dedykowana aplikacja. Interesuje Cię zakup systemu, który pozwoli zminimalizować koszta przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracowników? Skontaktuj się z NowaLed ILL po spersonalizowaną ofertę.

Katalog produktów