Korzyści, jakie niesie ze sobą technologia LED powodują, że modernizacja oświetlenia polegająca na jej zastosowaniu jest dzisiaj oczywistą potrzebą dostrzeganą łatwo przez każdego, kto zamierza obniżyć koszty utrzymania obiektu i podnieść jakość jego oświetlenia. Koszt, jakiego wymaga wymiana oświetlenia LED zwraca się niezwykle szybko, przede wszystkim na skutek tego, że zużycie energii elektrycznej radykalnie dzięki niemu spada. Nie jest to jednak jedyna korzyść. Wymiana oświetlenia na wykorzystujące technologię LED znacznie ogranicza także ryzyko jakichkolwiek usterek, które oznaczałyby konieczność podjęcia prac naprawczych. Jest to ważne zwłaszcza w obiektach, w których, ze względu na ich architekturę, prace te będą kłopotliwe przez konieczność stosowania rusztowań, podnośników, lub technik linowych, a także tych, które muszą być stale użytkowane. Modernizacja taka, wykonana prawidłowo zapewnia więc niezawodność i wiele istotnych oszczędności.

Kompleksowa modernizacja oświetlenia pozwoli w pełni korzystać z zalet technologii LED

Wielkie zalety, jakimi charakteryzuje się oświetlenie LED powodują, że chce po nie sięgać wielu użytkowników budynków, włącznie z tymi, którym bardzo zależy na minimalizacji kosztów w krótkiej perspektywie. Modernizacja oświetlenia polegająca na zastosowaniu źródeł światła typu LED w starych oprawach, czy to od świetlówek, czy np. lamp sodowych, może mieć jednak poważne wady. Często i tak będzie bowiem wymagała ingerencji w oprawy w postaci zmian w zasilaniu, co musi być wykonane przez fachowca i także będzie kosztować. Poza tym, one same i ich rozmieszczenie projektowane były do konkretnego rodzaju źródła światła, więc instalacja innego, także w tych wyeksploatowanych, może przynieść trudny do przewidzenia efekt. W rezultacie, taka wymiana oświetlenia, mimo zastosowania technologii LED, może pogorszyć warunki widzenia.

Modernizacja oświetlenia LED jest tymczasem okazją do uzyskania tak doskonałego efektu, jaki dawniej był nieosiągalny, a także jeszcze większych oszczędności energii. Wymaga to jednak kompleksowego podejścia i stworzenia fachowego projektu , dokładnie odpowiadającego na występujące w przestrzeni konkretnego obiektu zapotrzebowania. NowaLed ILL zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, zdolnych stworzyć zarówno prosty, jak i zaawansowany system oświetlenia, sterujący nim w oparciu o czujniki natężenia oświetlenia i ruchu. Każdy klient może liczyć na fachowe wsparcie na każdym etapie inwestycji. Wykonana w ten sposób wymiana oświetlenia zapewnia niezawodność i wielkie oszczędności.