Zapewnienie właściwego oświetlenia w obiektach użytkowych, przede wszystkim tych, w których prowadzona jest działalność produkcyjna, należy do najważniejszych zadań związanych z utrzymaniem obiektu i zadbaniem o warunki pracy. Jego jakość bezpośrednio wpływa na komfort, a także bezpieczeństwo. Obowiązujące w naszym kraju normy określają więc jakimi parametrami powinno charakteryzować się oświetlenie przeznaczone do pracy w miejscach, w których wykonuje się poszczególne rodzaje czynności. Sprostanie tym wymogom wiązało się dotąd z poważnymi kosztami pochłanianymi przez dotychczas stosowane lampy przemysłowe. Udoskonalenie i upowszechnienie technologii LED daje możliwość zmiany tego stanu rzeczy. Przemysłowe oprawy oświetleniowe LED produkowane przez NowaLed ILL to najlepszy sposób na skorzystanie z możliwości, jakie dają współczesne technologie przemysłowe. Każda oprawa przemysłowa, jaką oferujemy to rezultat prac projektowych najwyższej klasy fachowców, a jej cena odpowiada jakości.

Zastosowanie nowoczesnego oświetlenie LED po prostu się opłaca

Najważniejszą z zalet, jaką charakteryzują się oprawy oświetleniowe LED, jest oczywiście dużo mniejszy pobór energii, który w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić poważne środki finansowe. W rezultacie, choć cena pojedynczej lampy jest nieco wyższa i inwestycja w tego rodzaju oprawy przemysłowe nie należy do najtańszych, zwraca się bardzo szybko. Na tym jednak ich mocne strony się nie kończą.

Dużą swobodę w sposobie zastosowania tego rodzaju rozwiązania związana jest z ich bardzo solidną strukturą, pozbawioną wrażliwych na wstrząsy elementów szklanych czy żarników, a także umiarkowanymi wymiarami i niską wagą. Dzięki temu łatwiejsza jest zarówno ich instalacja, jak i ewentualne prace serwisowe. Te jednak w ogóle nie będą potrzebne bardzo długo, dzięki bardzo niskiej awaryjności i niesłychanie długiej w porównaniu do innych rozwiązań żywotności. Przemysłowe lampy LED charakteryzują się ponadto szerokim zakresem temperatury pracy.

Wielkie znaczenie dla komfortu i ekonomii ma też fakt błyskawicznego czasu rozruchu, dzięki czemu diody natychmiast osiągają pełną moc. Oprawa przemysłowa LED zapewnia także dużo wyższe bezpieczeństwo, niż inne rozwiązania oświetleniowe. Charakteryzuje się bowiem niższym napięciem zasilania. Nie ma też w niej silnie trującej rtęci, jaka jest obecna w archaicznych świetlówkach, podatnych w dodatku na stłuczenie.

Pełne zadowolenie i efektywność oświetlenia zależy także od doskonałości całego projektu – i tutaj służymy fachowymi usługami.