Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Właściwe oświetlenie przemysłowe led to must have w każdym zakładzie produkcyjnym

Właściwe oświetlenie przemysłowe led to must have w każdym zakładzie produkcyjnym

Prawidłowe funkcjonowanie każdego zakładu przemysłowego jest uzależnione od określonych czynników. To właśnie poszczególne elementy mają zapewniać bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywanych czynności. Przede wszystkim jest to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Dodatkowo właściwy jest dobór takich rzeczy jak np. lampy niwelujące ryzyko groźnych wypadków przy pracy. Jeśli nie wiesz jakie oświetlenie przemysłowe led wybrać zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

Sprawdź jakie funkcje powinno spełniać oświetlenie przemysłowe led

Właściwy dobór poszczególnych elementów wpływających zarówno na komfort jak i bezpieczeństwo pracowników jest określony m.in. w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz normie PN-EN 12464-1:2011 wskazującej jakie parametry powinno posiadać oświetlenie w miejscu pracy. Dobrze dobrane oświetlenie przemysłowe led pełni trzy najważniejsze funkcje. Po pierwsze stwarza odpowiednie warunki dla pracowników do wykonywania swoich obowiązków. Po drugie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Tutaj musisz wiedzieć, że lampy powinny równomiernie oświetlać całe pomieszczenie, aby widoczne były wszelkie przeszkody. Ostatnią i najważniejszą funkcją jest niwelowanie zmęczenia spowodowanego niedoświetleniem.

Wybierz oświetlenie przemysłowe led o właściwym natężeniu. To Twój klucz do bezpieczeństwa

Przed kupnem odpowiednich lamp przemysłowych musisz wiedzieć jakie wybrać natężenie światła. Jest ono uzależnione przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy. Dla czynności wymagających dużej precyzji lepiej sprawdzi się oświetlenie o natężeniu 300lx. Warto również zastanowić się nad wyborem odpowiedniej oprawy wpływającej na niezawodność lamp. W naszej firmie NowaLed ILL znajdziesz wysokiej jakości oświetlenie przemysłowe led zgodne z wszystkimi wymogami prawnymi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości oraz pytania służymy fachową pomocą. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w produkowaniu oświetlenia przemysłowego. Z nami bez problemu stworzysz bezpieczne warunki pracy w swoim zakładzie!

Katalog produktów