Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Oświetlenie hali produkcyjnej wpływa na produktywność – zadbaj o nie z NowaLed ILL

Oświetlenie hali produkcyjnej wpływa na produktywność – zadbaj o nie z NowaLed ILL

Chcąc zorganizować doskonałą przestrzeń pracy, musisz pamiętać o ważnej kwestii, jaką stanowi oświetlenie. To właśnie ono wpływa na produktywność pracowników, dlatego też warto poświęcić czas na dokładną selekcję możliwości, jakie daje do wyboru współczesny rynek. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, oświetlenie stanowiska pracy oraz pomieszczeń pracy powinno zapewniać warunki sprzyjające wykonywaniu zadań wzrokowych, a przy tym tworzyć właściwe otoczenie świetlne. Właśnie takie stanowisko może zagwarantować pracownikowi ogólny komfort oraz bezpieczeństwo. Bez względu na charakter wykonywanej pracy, stanowisko robocze powinno być oświetlone w sposób równomierny, zaś pomieszczenie pozbawione czynników przeszkadzających dla wzroku. To właśnie wtedy pracownik może swobodnie wykonywać powierzone mu zadania, będąc pozbawionym uczucia dyskomfortu oraz zmęczenia. Właściwie zaprojektowane oświetlenie hali magazynowej i stanowisk pracy to priorytet – w NowaLed ILL podpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając oprawy przemysłowe LED.

Doskonale dobrane oprawy przemysłowe LED zwiększą komfort i bezpieczeństwo w pracy

Oświetlenie w miejscu pracy dzieli się na ogólne oraz miejscowe. Pierwszy rodzaj bardzo dobrze wpływa na narząd wzroku człowieka. Sporo zalet niesie równomierne oświetlenie całej przestrzeni – mimo że nie gwarantuje ono doskonałej widoczności bezpośrednio w miejscu wykonywania obowiązków. Oświetlenie ogólne nierzadko kojarzy się ze sporymi kosztami jakie musi ponieść przedsiębiorca, by rzeczywiście przynosiło ono efekty. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na nowoczesny system inteligentnego sterowania oświetleniem. To nowoczesne rozwiązanie pozwala zyskać nawet dodatkowe 40% oszczędności kosztów energii. Drugi rodzaj oświetlenia, miejscowe, dopasowuje się do potrzeb konkretnej pracy. Gwarantuje ono bardzo dobrą widoczność. Nierzadko lokalizacja źródeł światła uwarunkowana jest pełnionymi przez pracownika obowiązkami i jest dopasowana do konkretnego stanowiska. Biorąc pod uwagę wielkość i rozległość hal oraz magazynów, szczególnie dobrym rozwiązaniem cieszą się oprawy szeroko-strumieniowe, przez co oświetlenie jest wtedy bardzo dobre. Przed wyborem odpowiedniego oświetlenia do hali, warto przypomnieć sobie przepisy BHP oraz normy, które narzucają rodzaj stosowanego oświetlenia w miejscu pracy. To właśnie one warunkują również natężenie światła, zgodnie z rodzajem wykonywanych przez pracownika obowiązków. W NowaLed ILL oferujemy fachowe doradztwo w zakresie oświetlenia obiektów przemysłowych; dobieramy oprawy przemysłowe LED do wytycznych naszych Klientów, a także zasad i norm dyktowanych przez prawo.

Nowoczesne oprawy przemysłowe LED łączą w sobie wydajność i oszczędność w jednym!

Przemysłowe lampy LED już od kilku lat skutecznie wypierają tradycyjne świetlówki liniowe, stanowiąc rozwiązanie bardziej korzystne dla finansów przedsiębiorstwa. Ich popularność dotyczy również konieczności troski o środowisko naturalne, które dziś stanowi priorytet bardzo wielu firm – także przemysłowych. Oferowane przez nas oprawy przemysłowe LED to połączenie niskiego poboru prądu wraz z wysoką wydajnością świetlną. Bezapelacyjnie, są one inwestycją na lata; nie musisz już martwić się o ciągłe wymiany oświetlenia, które raz za razem pożerają sporą część budżetu. Oświetlenie wewnątrz hali, zwłaszcza przy stanowiskach pracowniczych, to bardzo istotny temat. W NowaLed ILL możesz liczyć na szerokie kompetencje naszych specjalistów, którzy są gotowi rozwiać wszystkie wątpliwości na temat oświetlenia LED. Wybieraj spośród wielu modeli opraw przemysłowych i znajdź produkty, które sprawdzą się najlepiej dla Twojego przedsiębiorstwa.

Katalog produktów