Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Modernizacja oświetlenia – dowiedz się, co wnoszą nowoczesne oprawy LED

Modernizacja oświetlenia – dowiedz się, co wnoszą nowoczesne oprawy LED

Decyzja o modernizacji oświetlenia w hali magazynowej czy produkcyjnej zazwyczaj obejmuje wymianę dotychczasowego, nieefektywnego oświetlenia na oświetlenie LED. To jednocześnie najprostsza metoda do zredukowania kosztów firmy w zakresie oszczędności energii, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu pracowników. Prawidłowe oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdej firmie, niezależnie od branży; pozwala zapewnić odpowiednie warunki do pracy, a przy tym ograniczyć koszty operacyjne. W NowaLed ILL zajmujemy się kompleksową modernizacją oświetlenia, wymieniając stare lampy na nowoczesne oprawy LED – które przynoszą realne korzyści dla przedsiębiorstwa.

Gdzie kryje się fenomen oświetlenia LED?

Starsze systemy oświetleniowe bardzo często zużywają ogrom energii, co prowadzi do wysokich rachunków za prąd. Nowoczesne systemy, opracowane w technologii LED, są znacznie bardziej energooszczędne, pozwalając przedsiębiorcom zaoszczędzić na kosztach energii, bez jednoczesnego narażania pracowników na straty czy dyskomfort podczas wykonywania obowiązków. Oświetlenie LED zawdzięcza swoją popularność również temu, że oferuje ono znacznie lepszą jakość światła niż starsze systemy. Współcześnie, w czasach istnienia systemów zdalnego sterowania oświetleniem, takich jak na przykład DALI 2, właściciele hal mają pełną kontrolę nad dostarczaniem odpowiedniej ilości światła do określonych stanowisk i miejsc magazynowych. Korzystanie z energooszczędnych systemów oświetleniowych przyczynia się także do znacznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji do atmosfery, co zaś pozwala w ochronie środowiska naturalnego – kwestia ta jest dziś szczególnie ważna dla wielu firm przemysłowych, które opracowują innowacyjne rozwiązania w trosce o planetę.

Dlaczego modernizacja oświetlenia jest ważna z punktu bezpieczeństwa?

Modernizacja oświetlenia może okazać się konieczna zwłaszcza w miejscach, gdzie instalacje są bardzo stare i w związku z tym działają mało wydajnie – pochłaniając mnóstwo energii oraz generując spore koszty. Korzystanie z tak przestarzałych systemów jest nie tylko mało korzystne finansowo, lecz również niezbyt bezpieczne. Świetnym przykładem w tej kwestii są budynki powstałe w latach 90., 80. i we wcześniejszych dekadach. Dziś mogą one nie spełniać obecnych norm unijnych dotyczących bezpieczeństwa, zwłaszcza ze względu na zastosowanie w nich instalacji aluminiowych, dwużyłowych. Modernizacja oświetlenia nie jest czymś, co warto odkładać na przyszłość – ze względu na bezpieczeństwo osób znajdujących się w obiekcie. Wymiana oświetlenia na nowe jest w stanie znacznie ułatwić ludziom wykonywanie przez nich pracy, tym samym ograniczając ich zmęczenie. Prawidłowo dopasowane natężenie światła przekłada się na efektywność prac, minimalizując ryzyko wypadków. Co za tym idzie, zespół pracuje płynnie, bez przestojów spowodowanych niefortunnymi zdarzeniami. Firma NowaLed ILL ma na swoim koncie szereg realizacji z zakresu modernizacji oświetlenia w pomieszczeniach przemysłowych – możemy zająć się wprowadzeniem zmian także u Ciebie! Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych modernizacją swojego dotychczasowego oświetlenia na nowoczesne oprawy LED.

Katalog produktów