Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Istotność oświetlenia ulicznego – poznaj najważniejsze parametry z NowaLed ILL

Istotność oświetlenia ulicznego – poznaj najważniejsze parametry z NowaLed ILL

Sposób oświetlania ulic na przestrzeni ostatnich lat uległ potężnym zmianom. Początkowo wykorzystywano ku temu lampy drogowe gazowe, następnie zaś modele żarowe, rtęciowe, sodowe i metahalogenowe. Wraz z upowszechnieniem się technologii LED, do oświetlania ulic zaczęto wykorzystywać nowoczesne diody LED. To właśnie one są współcześnie jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań, zarówno w momencie tworzenia zupełnie nowej infrastruktury oświetleniowej, jak i modernizacji starej. Współczesne oświetlenie uliczne nie ogranicza się wyłącznie do głównych jezdni – dziś coraz większą uwagę zwraca się na potrzeby pieszych oraz rowerzystów, czego owocem jest kompleksowe oświetlenie chodników, skwerów, boisk, placów zabaw czy ścieżek rowerowych w większych miastach. Oświetlenie uliczne LED daje sporo światła, a przy tym wszystkim pobór energii jest znikomy. Cenione za swoją żywotność lampy z roku na rok zastępują starsze egzemplarze, oświetlając drogi, chodniki i tereny prywatne firm na całym świecie.

Ile kosztuje oświetlenie uliczne LED?

Cena za oświetlenie uliczne jest wysoce zróżnicowana i może wynosić od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych. Do tego wszystkiego należy doliczyć również koszty związane z podłączeniem lampy (poprowadzeniem sieci elektrycznej oraz montażem). W przypadku oświetlenia infrastruktury publicznej, ważne jest ujęcie kosztów zamówienia specjalistycznych opinii, pozwoleń, a także przygotowania projektu. Cenę determinuje także koszt samego urządzenia świetlnego oraz jego konstrukcji nośnej, najczęściej w postaci słupa. Koszt lampy w dużej mierze zależy zaś od mocy i rodzaju światła – na cenę konstrukcji nośnej wpływają jej wymiary, sposób montażu, a także materiał, z którego ta jest wykonywana. Oświetlenie uliczne produkowane przez naszą firmę, NowaLed ILL, spełnia najwyższe standardy, a jego ceny nie są wygórowane. Swoją ofertę kierujemy do osób, którym zależy na wysokogatunkowych, żywotnych lampach, będących w stanie dostarczać wymaganą ilość światła w danym miejscu. Promujemy oświetlenie uliczne LED, na każdym kroku udowadniając, że jest ono zdecydowanie warte uwagi. Instalacje dokonywane są natomiast wyłącznie przez doświadczonych ekspertów, którym nieobcy jest odpowiedni montaż oraz operowanie światłem LED.

Kryteria wyboru oświetlenia ulicznego LED – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Podstawowym kryterium, jakim należy kierować się podczas wyboru oświetlenia LED jest przeznaczenie. W zależności od kategorii dróg, które mają być oświetlone, należy dobrać odpowiednią moc oprawy; autostrady będą wymagały większych strumieni energii, niż w przypadku dróg osiedlowych, parków czy też parkingów. Tuż obok przeznaczenia, na równie wysokim miejscu plasuje się energooszczędność – w nowoczesnej technologii LED wykorzystywane są diody elektroluminescencyjne, które są w stanie zużywać znacznie mniej energii w porównaniu do innych oświetleniowych rozwiązań. Pozostają przy tym żywotne i wytrzymałe, dzięki czemu kategoryzowane są jako opłacalna inwestycja. Bardzo duże znaczenie ma także możliwość elastycznego sterowania oświetleniem, bez konieczności wymiany osprzętu. Oferowane przez naszą firmę oświetlenie uliczne LED pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Inwestorzy decydujący się na tego typu oprawy wspierają więc środowisko. Oprócz funkcjonalności, oprawy LED stosowane w oświetleniu ulicznym powinny tworzyć spójną przestrzeń razem z ulicami i budynkami, podkreślając przy tym wyjątkowość ciekawych elementów otoczenia. Produkty NowaLed ILL mają w sobie wszystko, czego oczekuje się od oświetlenia ulicznego. Zapraszamy do składania indywidualnych zamówień telefonicznie lub mailowo.

Katalog produktów