Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Jak istotną rolę pełni nowoczesne oświetlenie?

Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu. Jak istotną rolę pełni nowoczesne oświetlenie?

Nie da się ukryć. Ulice, które charakteryzują się doskonałym oświetleniem przy pomocy oprawy ledowej są o wiele bardziej bezpieczniejsze od miejsc, gdzie luminacji całkowicie nie ma lub jest ona w opłakanym stanie. Mowa tutaj nie tylko o najbardziej ruchliwych jezdniach, ale również o osiedlowych drogach, gdzie przecież zachodzi potrzeba kierowania światła na chodniki.

Zobacz zdecydowanie więcej dzięki nowoczesnej luminacji LED

Istotnym oraz udowodnionym wszelkimi badaniami argumentem, który przemawia za wymianą dotychczasowego sposobu luminacji na zdecydowanie bardziej nowoczesny, jest doskonały zakres widoczności. Nie bez powodu reflektory LED stosowane są przez każdy współczesny pojazd. Pole optymalnej widoczności w tym przypadku wynosi nawet do kilkudziesięciu metrów. Dla dużych oraz nieco mniejszych dróg to parametr, który bezpośrednio wpływa na błyskawiczny czas reakcji. A więc także i na bezpieczeństwo. Oferowane przez naszą firmę innowacyjne oświetlenie uliczne LED rozświetli najbardziej ukryte kąty. Zwłaszcza, kiedy pracujący dla NowaLed specjaliści dobiorą odpowiednie natężenie białej wiązki światła.

Oświetlenie uliczne LED jest nie tylko bezpieczne, ale także i komfortowe

Wcześniej wspomniana biała wiązka oświetlenia ledowego ma jeszcze jedną bardzo dużą zaletę. Nie przemęcza ona wzroku przechodniów oraz kierowców, co nagminnie zdarzało się w przypadku przestarzałych lamp rtęciowych. Emitowały one wręcz pomarańczowe światło, które już po kilku minutach przebywania w takich warunkach powodowało liczne problemy z widocznością. Warto podkreślić fakt, że na dłuższą metę stosowanie takich lamp było szkodliwe. Mowa tutaj nie tylko o środowisku, ale również o zdrowiu ludzi. W asortymencie firmy NowaLed znajdziesz rozwiązania charakteryzujące się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz ochrony oczu.

Katalog produktów