Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Zielone światło dla bezpieczeństwa. Oświetlenie uliczne LED odpowiada na potrzeby kierowców

Zielone światło dla bezpieczeństwa. Oświetlenie uliczne LED odpowiada na potrzeby kierowców

Każdy odpowiedzialny kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że po zmroku na jezdniach panują bardzo trudne warunki. Zwłaszcza, jeśli drogę oświetlają przestarzałe lampy rtęciowe. Nie gwarantują one odpowiedniego poziomu widoczności i mogą bezpośrednio wpływać na rosnące statystyki wypadków samochodowych nocą. Nowoczesne oświetlenie uliczne LED wypowiada prawdziwą wojnę niedostatecznej dostrzegalności. Zobacz ogromne różnice na własne oczy!

Nowoczesne oświetlenie uliczne czy tradycyjne żarówki? Przedstawiamy najważniejsze różnice

Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że żółte światło emitowane chociażby przez lampy rtęciowe jest całkowicie naturalne dla oka człowieka i to właśnie taka barwa umożliwia szybkie reagowanie na niebezpieczne sytuacje, które regularnie pojawiają się na jezdniach lub chodnikach. Miało mieć to ogromne znacznie zwłaszcza w przypadku utrudnionych warunków pogodowych. Żółta wiązka oświetleniowa, zdaniem ówczesnych ekspertów, poprawiała bezpieczeństwo w trakcie deszczu oraz mgieł. Tymczasem współcześni fachowcy nie mają żadnych wątpliwości, że nowoczesne oprawy wyposażone w diody LED dają zauważalnie większe szanse na błyskawiczne dostrzeżenie różnego rodzaju obiektów w trakcie dynamicznej sytuacji drogowej. Szacuje się, że na jezdni zaopatrzonej w lampy elektroluminescencyjne, kierowca zauważy niebezpieczeństwo nawet kilkanaście metrów wcześniej niż w przypadku przestarzałych żarówek rtęciowych. Ta ogromna różnica sprawiła, że oferta prezentowana przez naszą firmę NowaLed zyskuje w ostatnich latach na popularności.

Oświetlenie uliczne LED to ulga dla samorządowych finansów oraz dla całego środowiska!

Poprawa poziomu bezpieczeństwa na drogach to ważny, ale nie jedyny aspekt przemawiający za inwestowaniem w nowoczesne oprawy luminacyjne. Należy zauważyć, że takie rozwiązanie jest zwyczajnie opłacalne dla osób zarządzających okoliczną infrastrukturą. Co prawda na zdrowiu lub życiu człowieka nie warto oszczędzać, jednak szereg wymiernych korzyści, nie tylko finansowych, sprawia, że oświetlenie uliczne LED wygrywa swoją rywalizację z przestarzałymi lampami rtęciowymi – drogimi i bardzo niebezpiecznymi dla naszego środowiska. Proponowane przez nas rozwiązanie umożliwia zaoszczędzenie od 50 do nawet 70% rocznych wydatków na energię czerpaną przez systemy oświetleniowe zainstalowane przy jezdni. Dioda elektroluminescencyjna jest także przyjazna dla flory i fauny. Nie emituje szkodliwych substancji oraz maksymalnie ogranicza produkowanie zanieczyszczenia w postaci CO2.

Katalog produktów