Sterowanie Kandela

ZMIEŃ SWOJE OŚWIETLENIE

Sterownik DALI dla przemysłu

Wciąż wzrastające ceny za energię elektryczną wymuszają na przedsiębiorcach wprowadzanie w zakładach pracy kolejnych modernizacji, które pozwolą obniżyć rachunki za prąd. Inteligentny system zarządzania oświetleniem staje się szeroko stosowanym standardem, obejmującym nowoczesne, energooszczędne oprawy, czujniki ruchu i natężenia światła, spięte razem przez odpowiednie sterowniki i zarządzane centralnie z jednego poziomu.

Kilku wiodących prym na rynku producentów oświetlenia (m.in. Philips oraz Osram) stworzyło standardowy protokół cyfrowej komunikacji z oprawami oświetleniowymi – DALI (ang. Digital Ad-dressable Light Interface), umożliwiający kontrolę nad pracą zarówno pojedynczych źródeł światła, jak i całych grup. Stosowanie protokołu DALI to:

 • Prosty układ połączeń wynikający z braku polaryzacji

 • Łatwy sposób zarządzenia scenami świetlnymi

 • Możliwość integracji systemu oświetlenia z siecią wewnętrzną budynku (poprzez Ethernet)

 • Komunikacja dwukierunkowa (informacje o błędach w urządzeniach)

 • Znaczna elastyczność systemu. Możliwość przeprogramowywania (zmiana stref, zmiana funkcji przycisków na kasecie sterującej), co przekłada się na zmianę funkcjonalności danego systemu oświetlenia

Kandela Master – sterownik DALI ściśle dla przemysłu

Kandela Master jest pierwszym na rynku sterownikiem DALI zaprojektowanym ściśle pod potrzeby przemysłu. Budowa kontrolera została tak pomyślana, aby mógł być on używany w przemysłowych pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych, charakteryzujących się często dużym zapyleniem oraz zakurzeniem, wysokim natężeniem hałasu czy narażeniem na niebezpieczne czynniki zewnętrzne. Sterownik dostosowany jest do montażu na szynie DIN 35mm.

Kontroler oraz podzespoły zabezpieczone są od przypadkowego przepięcia w linii DALI do 400 V.

Prosty interfejs

Głównym założeniem naszych inżynierów było stworzenie sterownika DALI, który jednocześnie spełni wymagania stawiane przez przemysł, a z drugiej będzie prosty w obsłudze. Dedykowany interfejs do zarządzania kontrolerem Kandela Master jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Jako producent zapewniamy naszym Klientom bezpłatne szkolenie, po którym użytkownik będzie mógł w pełni obsługiwać sterownik, korzystając z predefiniowanych ustawień czy modyfikując je odpowiednio do swoich potrzeb. Sterownik będzie można także zaprogramować samodzielnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu Inwestor oszczędza czas i pieniądze, jakich wymagałoby zaprogramowanie całego systemu zarządzania oświetleniem przez zewnętrzną firmę.

Cztery magistrale DALI

Kandela Master jest sterownikiem umożliwiającym łatwe oraz szybkie konfigurowanie przemysłowych systemów sterowania oświetleniem. Dzięki czterem magistralom DALI, umożliwia obsługę dużych systemów oświetleniowych składających się nawet z 256 opraw LED.

Dedykowane kasety przycisków

Do sterownika Kandela Master zaprojektowane zostały dedykowane kasety przycisków DALI do sterowania pracą stref/grup oświetleniowych. Do głównych właściwości kaset zaliczyć można:

 • Modułowa obudowa firmy EATON

 • Prosty sposób instalacji – wymagane jedynie podpięcie przewodów DALI

 • Zintegrowane diody LED podświetlające przycisk – informacja o aktualnym trybie świecenia grupy opraw

 • Programowanie przycisków z poziomu aplikacji PC

 • Stopień ochrony (IP) 65

Redukcja zużycia energii

Dzięki wbudowanym funkcjom konfiguracji czujników ruchu/obecności, a także czujników natężenia światła, Kandela Master w istotny sposób przyczynia się do autonomicznej redukcji zużycia energii elektrycznej. Z poziomu urządzenia możliwe jest także przypisywanie funkcji poszczególnym przyciskom na kasetach sterujących oświetleniem rozmieszczonym na hali.

Sterownik Kandela Master wyposażony jest w moduł Wi-Fi, a sama jego konfiguracja odbywa się poprzez komputer z zainstalowanym dedykowanym oprogramowaniem dostępnym na stronie internetowej producenta.

Główne właściwości sterownika Kandela Master:

 • cztery magistrale DALI (64 oprawy / czujniki / przyciski w jednej magistrali)

 • zabezpieczenie wejść magistrali DALI, czujników, przycisków przed napięciem sieciowym

 • intuicyjne oraz szybkie programowanie sterownika, nie wymagające wcześniejszego szkolenia

 • kontrola podłączeń opraw i czujników do sterownika z poziomu aplikacji

 • (bez podłączenia kontrolera do komputera)

Uwaga!

Sterownik i pozostałe elementy serii Kandela Master dostępne będą w sprzedaży wkrótce.

Zadzwoń i umów się na testy!