Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Stosowanie lamp LEDowych w przemyśle, czyli żywotność w parze z jakością oświetlenia

Stosowanie lamp LEDowych w przemyśle, czyli żywotność w parze z jakością oświetlenia

W dzisiejszych czasach każdy pracodawca musi zdawać sobie sprawę, że to na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za warunki, w jakich zatrudnieni wykonują swoje obowiązki. Niestety wciąż wielu przedsiębiorców pomija w swoich wysiłkach tak ważny element, jak oświetlenie. To jego odpowiednie dobranie wedle badań naukowych znacznie zwiększa efektywność i produktywność poszczególnych stanowisk na halach produkcyjnych.

Postaw na higienę pracy z mocnym oświetleniem LED

Lampy przemysłowe LED mają głównie na celu ułatwianie pracy, która często właśnie ze względu na zbyt słabe oświetlenie zajmuje zbyt wiele cennego czasu. Inwestycja w systemy LED powinna być zatem rozważona nie tylko ze względu na oczywiste oszczędności na rachunku energetycznym zakładu, ale przede wszystkim właśnie ze względu na troskę o dobro oraz samopoczucie pracownika. Normy oświetlenia wiążą się zresztą nierozerwalnie z zasadami utrzymania higieny pracy. Potrafią też niewątpliwie wpłynąć na motywację oraz wysokość wyrabianych przez pracowników norm produkcyjnych.

Co warto wiedzieć o żywotności LEDów i jakości oświetlenia?

Tajemnica żywotności systemów oświetlenia LED, stosowanych coraz częściej w przemyśle, leży przede wszystkim w ich budowie. Poprzez ograniczenie zastosowania szkła i innych wrażliwych elementów nawet w obliczu silnych wstrząsów, diody LEDowe nie będą narażone na uszkodzenia. Możemy je zatem z powodzeniem zastosować wszędzie tam, gdzie zwyczajne żarówki niedomagają już po kilku dniach świecenia. Dodatkowo przez to, że w tej technologii nie stosuje się już żarników, a jedynie wysokiej jakości tworzywa oraz metale, możemy liczyć na długą żywotność. Nawet w sytuacjach ciągłego włączania i wyłączania światła, na co wrażliwe są tradycyjne żarówki, których działanie znacznie skraca się w zależności od sposobu użytkowania. Wszystko to sprawia, że już dziś różnica między okresem użyteczności żarówki i diody LED to średnio około 10 lat, w zależności od producenta i użytych materiałów.

Dekada absolutnego spokoju o oświetlenie na hali przemysłowej warta jest swojej ceny, szczególnie że LEDy oferują nam całą gamę barw i temperatury światła. Często możemy wszystkie te ustawienia dostosowywać w ramach jednego systemu i w zależności od potrzeb, zmieniać kolory oraz nasilenie odcienia białego (od tonów ciepłych z nutą żółci i pomarańczy, przez neutralne, aż po diody dające zimny, niemal turkusowy blask). Takie rozwiązanie nie tylko znacznie ułatwia pracę i pomaga się na niej skoncentrować w trudnych warunkach, ale też doskonale dba o zdrowie i dobry nastrój pracowników.

Katalog produktów