Sterowanie oświetleniem

DALI
Cyfrowy sposób komunikacji z oprawami

Czym jest DALI?

DALI (ang. Digital Addressable Light Interface) to standard utworzony przez kilku największych producentów oświetlenia (m.in. Philips oraz Osram). Jego głównym założeniem jest cyfrowy sposób komunikacji z oprawami oświetleniowymi. Umożliwia to kontrolę nad pracą nawet pojedynczych źródeł światła, a także całkowitą dowolność w ich grupowaniu. Linia sygnałowa w standardzie DALI składa się z dwużyłowego przewodu, do którego podłączone są wszystkie urządzenia infrastruktury oświetleniowej (posiadające moduł DALI).

Jak działa DALI?

Co oferuje DALI?

Oszczędności przy sterowaniu

Redukcja zużycia energii o około 40%,
co bezpośrednio wpływa na oszczędności w czasie eksploatacji.

Zwrot z inwestycji w prezentowanym przykładzie, w obydwu przypadkach (modernizacja oświetlenia ze sterowaniem i bez sterowania) jest praktycznie taki sam – 16 miesięcy. Oszczędności natomiast, w przypadku wyboru sterowania oświetleniem są dużo wyższe, co w perspektywie kilku lat opłaca się bardziej.

Dedykowana aplikacja

Dążąc do uzyskania maksymalnych oszczędności oraz pełnej kontroli nad instalacją oświetlenia proponujemy zastosowanie systemu sterowania oświetleniem w standardzie DALI. W celu umożliwienia zarządzania oświetleniem w całym obiekcie możemy opracować dedykowany interfejs, który umożliwi zdalne sterowanie każdą z opraw w sposób indywidualny oraz da podgląd na bieżące zużycie energii elektrycznej.

Fragmenty interfejsu sterującego oświetleniem na jednej z naszych realizacji.

Zalety sterowania oświetleniem

  1. Redukcja zużycia energii o dodatkowe 40%
  2. Sterowanie grupami opraw za pomocą jednego przycisku.
  3. Możliwość zastosowania czujników ruchu, które dodatkowo wpływają na redukcję zużycia energii.
  4. Dedykowana aplikacja.
  5. Tworzenie dowolnej liczby grup opraw oraz ich modyfikowanie w dowolnym czasie.
  6. Wsparcie serwisowe 24/7.