Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Skutecznie rozprosz nocny mrok przy swoim obiekcie. Jak zrobić to dobrze?

Skutecznie rozprosz nocny mrok przy swoim obiekcie. Jak zrobić to dobrze?

Dobrze zagospodarowane otoczenie jakiegokolwiek budynku jest estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne. Oznacza to m.in. konieczność zapewnienia skutecznego oświetlenia, dzięki któremu w każdym momencie będziemy mieli zapewnioną łatwość poruszania się, a mocne strony architektury zostaną wyeksponowane. Stosując nowoczesne źródła światła korzystające z technologii LED, można to uzyskać ponosząc w dodatku minimalne koszty użytkowania.

Dobrze zaprojektuj i wykonaj swoje oświetlenie

Zanim przystąpimy do instalacji oświetlenia musimy ustalić co chcemy dzięki niemu uzyskać – im większa jest wykorzystywana przez nas przestrzeń, a także im bardziej złożony jest jej sposób zagospodarowania, tym więcej namysłu będzie wymagało to zadanie. Zależnie od tego, czemu będzie ona miała służyć, należy wziąć pod uwagę stworzenie warunków zapewniających skuteczność wykonywania czynności wzrokowych i łatwość w postrzeganiu poszczególnych obiektów. Rozkład iluminacji powinien być wyrównany – wówczas przebywanie w objętym nią obszarze będzie komfortowe. Oznacza to dostosowanie ilości źródeł światła do ich mocy.

Jednocześnie warto zadbać o to, by nie wpadało ono bezpośrednio do wnętrza naszego obiektu, zwłaszcza jeśli pełni on funkcje mieszkalne.

Przystępując zaś do wykonania instalacji należy pamiętać o tym, by w ziemi umieszczać tylko izolowane przewody o takim właśnie przeznaczaniu, zaopatrzone w folię ostrzegawczą. Głębokość powinna być na tyle duża, by nie zagrażały im. np. żadne typowe prace ogrodnicze. Trasy, którymi je poprowadziliśmy warto nanieść na plan posesji, by łatwe było ich odnajdywanie bądź unikanie uszkadzania podczas prowadzenie wszelkiego rodzaju innych prac. Instalację należy zabezpieczać wyłącznikami nadmiaroprądowymi i różnicoprądowymi.

Jasno, ekonomicznie i trwale

Jeśli zaś chodzi o źródło światła i oprawy, skutecznie zajęli się tym już fachowcy NowaLed. Oświetlenie zewnętrzne LED wykonane z zastosowaniem opraw naszej produkcji to najlepszy sposób na wykorzystanie w pełni doskonałości tej technologii. Mogą być one instalowane zarówno na ścianach obiektów, jak i na słupach, a dzięki wysokiej sprawności i różnym wariantom rozsyłu światła ich liczba może ulec zredukowaniu, co oznacza mniejszą ingerencję w architekturę i daje większą swobodę przy projektowaniu. Zadbaliśmy także o odporność na czynniki pogodowe i uderzenia.

Wykorzystanie opraw LED to przede wszystkim sposób na znaczne zredukowanie zapotrzebowania na energię nie tylko bez konieczności rezygnacji z zapewniania skutecznego oświetlenia, ale wręcz z możliwością uzyskania znacznie lepszego efektu, niż miało to miejsce przy archaicznych źródłach światła. Jednocześnie, niższa moc prądu potrzebnego do zasilania upraszcza do pewnego stopnia zadanie wykonania instalacji. W rezultacie, skuteczne oświetlenie wszelkiego rodzaju podjazdów, placów, parkingów i innych miejsc stało się łatwe jak nigdy dotąd.

Katalog produktów