Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Rozświetlone, czyli bezpieczne. Zobacz, dlaczego warto dbać o oświetlenie uliczne LED

Rozświetlone, czyli bezpieczne. Zobacz, dlaczego warto dbać o oświetlenie uliczne LED

Jak pokazują badania, nowoczesne jezdnie wykorzystujące innowacyjne systemy oświetleniowe LED są o wiele bezpieczniejsze od dróg wyposażonych w przestarzałą, żółtawą luminację. Ledy gwarantują nie tylko większe pole widzenia, ale nie wpływają negatywnie na kondycję oczu oraz stanowią o wiele korzystniejszy finansowo sposób oświetlenia najbardziej ruchliwych ulic. Z nami poznasz wszystkie zalety oświetlenia ulicznego LED. A jest ich naprawdę wiele!

Po pierwsze bezpieczeństwo. Oświetlenie uliczne LED nie pozostawia szans konkurencji!

Bezpieczeństwo na polskich drogach to temat, który jest znany każdej osobie odpowiedzialnej za zarządzanie jezdniami oraz każdemu kierowcy. W ostatnich latach rodzime szosy przeszły ogromną metamorfozę. Mowa tutaj nie tylko o jakości nawierzchni, ale również o sposobie oświetlania jej po zmroku. Jak wiadomo, ograniczone pole widzenia mocno skraca czas reakcji na wydarzenia zaskakujące kierowców. To właśnie dlatego zdecydowano się na powolną wymianę przestarzałych lamp rtęciowych kosztem nowoczesnej luminacji LED. Ledy cechują się białą wiązką światła. Jest ona wystarczająco mocna, aby osoba prowadząca samochód mogła mieć doskonałe pole widzenia. Jednocześnie oświetlenie uliczne LED nie oślepia i nie powoduje znanego efektu zmęczonych oczu. Nawet wielogodzinna jazda w takich warunkach nie odbije się negatywnie na kondycji wzroku. Doceniają to nie tylko zawodowi kierowcy, ale przede wszystkim amatorzy nocnej jazdy po szosie. Co ciekawe, luminacja ledowa poprawia także widoczność w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych, czyli podczas opadów deszczu bądź śniegu. Rtęciowa lampa przy takiej okazji stanowi prawdziwą zmorę wszystkich kierowców.

Oszczędność energii, finansów oraz przyrody. Poznaj inne zalety oświetlenia ulicznego LED

Wiadomo już, że lampa LED jest w tej chwili najbezpieczniejszym rozwiązaniem oświetlającym drogi nie tylko w Polsce, ale również w zdecydowanej większości krajów europejskich. To jednak nie jedyna zaleta nowoczesnej luminacji. Ledy stanowią stosunkowo niewielki wydatek, a koszty miesięcznego utrzymania jednej takiej lampy są zauważalnie niższe. Co więcej, także żywotność leda może robić wrażenie na osobach odpowiedzialnych za inwestycje drogowe w naszym kraju. Tradycyjne żarówki rtęciowe okazują się być zauważalnie droższym wydatkiem. Uwagę warto jeszcze zwrócić na kwestię bezpieczeństwa dla środowiska. Przestarzałe lampy nie działały korzystnie na otaczający nas świat. Lampa LED wyróżnia się swoją ekologicznością. Nie jest źródłem emitowania szkodliwych substancji, w tym destrukcyjnych dla przyrody metali. W NowaLed dbamy o to, aby dostarczane przez nas rozwiązania maksymalnie zadowalały nie tylko Klientów, ale również odbiorców końcowych, czyli użytkowników jezdni. Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone materiały, dzięki czemu nasze ledy cechują się pierwszorzędną jakością!

Katalog produktów