Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Porównujemy nowoczesne lampy LED z tradycyjnymi sposobami oświetlania

Porównujemy nowoczesne lampy LED z tradycyjnymi sposobami oświetlania

Light-Emitting Diode to jedna z najprężniej rozwijających się technologii oświetleniowych na świecie. Lampy LED z roku na rok zyskują coraz większą popularność i wygrywają rywalizację z alternatywnymi sposobami na rozświetlenie najbardziej zaciemnionych miejsc. Zastanawialiście się, jakie są mocne strony nowoczesnej luminacji oraz jak wygląda porównanie teraźniejszej technologii z tradycyjnymi oprawami emitującymi nieprzyjemnie żółte światło?

Wyraźne różnice widoczne są już u samych podstaw

Aby zdać sobie sprawę z olbrzymich korzyści, jakie niesie ze sobą zainwestowanie w nowoczesną technologię luminacji, na samym początku warto zauważyć, jak kolosalne różnice przynosi zestawienie jednego ledowego produktu z tradycyjną żarówką o takim samym natężeniu. O ile koszt początkowy LED będzie nawet pięciokrotnie większy, tak w dłuższej perspektywie czasu jeden domowy element oświetlenia tego typu przyniesie nam oszczędności rzędu kilkuset złotych. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, ledy emitują żywe i jasne wiązki światła, a optymalizacja diod sprawiła, że LED praktycznie nie generuje dodatkowego ciepła.

Zależy Ci na wieloletniej luminacji? LED to technologia skrojona pod Twoje oczekiwania

Szacuje się, że średnia żywotność standardowego przemysłowego oświetlenia LED wynosi do 50 000 godzin. Blisko sześć lat energooszczędnej pracy na wysokim poziomie musi robić wrażenie. Zwłaszcza, że tradycyjne żarówki osiągały żywotność nawet trzykrotnie mniejszą w porównaniu z teraźniejszą technologią. Tego typu luminacja wyróżnia się na tle konkurencji także niewielkim poziomem emisji CO2 oraz praktycznie znikomym promieniowaniem IR, co sprawia, że lampy ledowe są przyjazne nie tylko dla oka człowieka, ale także dla środowiska.

Wybierz mądrze i przestań płacić krocie za oprawy oświetleniowe

Oprawy oświetleniowe LED znajdujące się w naszej ofercie charakteryzuje najwyższa skuteczność świetlna. Skromna ilość lumenów wytworzona za pomocą jednego wata energii elektrycznej sprawia, że nowoczesne lampy przemysłowe możemy nazwać tanią w eksploatacji alternatywą dla tradycyjnych żarówek. Reflektory LED to kompaktowe konstrukcje o niskiej wadze. Bardzo rzadko ulegają zniszczeniu, a certyfikaty poświadczające całkowitą odporność na silne strumienie wody i uderzenia powodują, że tego typu luminację możemy z powodzeniem zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

W NowaLed zdajemy sobie sprawę z rosnących oczekiwań względem nowoczesnych sposobów oświetlania, dlatego w naszym sklepie znajdziesz najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie opraw LED. Wysokie kwalifikacje specjalistów oraz bogate doświadczenie umożliwiają nam wieloletnie utrzymanie pozycji lidera na rynku luminacji.

Katalog produktów