Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Oświetlenie LED – na czym polega jego przewaga nad tradycyjną żarówką?

Oświetlenie LED – na czym polega jego przewaga nad tradycyjną żarówką?

Bez wątpienia oświetlenie z użyciem diod elektroluminescencyjnych wyznaczyło nowe horyzonty dla skutecznych systemów oświetleniowych. Popularne LEDy stały się oczywistym wyborem dla ludzi, którzy wierzą w jakościowe rozwiązania, zarówno gdy chodzi o instalacje przemysłowe oraz oświetlenie zewnętrzne i domowe. Poniżej postaramy się wyjaśnić, dlaczego tradycyjne żarówki wraz ze świetlówkami coraz częściej ustępują miejsca nowej technologii.

Zacznij oszczędzać energię z oświetleniem LED, a szybko odczujesz korzyści

Od lat koronnym argumentem przy przechodzeniu na oświetlenie typu LED jest oczywiście oszczędność, odczuwalna w większej zawartości portfela. Nie trudno domyślić się, że stosując żarówki o mocy np. 60 W (takie były jeszcze do niedawna w powszechnym stosowaniu), zużyjemy 10 razy większą ilość energii, niż w przypadku LEDów. Wśród nich odpowiednikiem świetlnym żarówki sześćdziesięcio watowej, jest bowiem urządzenie pobierające 6 W. Zaoszczędzone pieniądze możemy zainwestować chociażby w oświetlenie zewnętrzne LED lub dodatkowe źródła światła, umieszczone w najbardziej newralgicznych punktach mieszkania. Ze światłami typu LED bardzo dobrze współpracują też urządzenia pokroju ściemniaczy, czujników ruchu oraz narzędzia, automatycznie sterujące oświetleniem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Postaw na nowoczesne oświetlenie LED

Odchodząca powoli do lamusa technologia żarówek i świetlówek, opartych na tradycyjnych rozwiązaniach, była jednak nie tylko o wiele droższa w utrzymaniu, ale także o wiele mniej bezpieczna dla użytkownika i jego otoczenia. Przy wypalaniu się, żarówki często pękały, narażając nas na kontakt ze szkodliwymi związkami pokroju rtęci, argonu, neonu oraz halogenów. Działo się tak, ponieważ w tego typu modelach, znaczna większość energii pożytkowana była na nadmierne nagrzewanie się żarówki, co także czyniło z nich nie do końca pożądany towar.

W kontraście do starszych rozwiązań, systemy oświetlenia LED dostępne w naszym sklepie internetowym są produkowane bez użycia substancji szkodliwych, a ich temperatura przy pracy jest znacznie niższa, niż w przypadku nagrzewających się tradycyjnych odpowiedników. Co więcej, także z powyższych względów możemy mówić o wydłużonym czasie użytkowania, który napędza korzyści ekonomiczne naszych klientów. Różnica pomiędzy użytkowaniem zwykłej żarówki, a działaniem diody LED, może wynieść przeszło dekadę. Właśnie dlatego najlepiej już dziś podjąć decyzję o przynoszącej szerokie korzyści zmianie oświetlenia zewnętrznego oraz wewnętrznego na wytrzymałe i całkowicie bezpieczne diody LED.

Katalog produktów