Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Naświetlacz LED – kiedy może okazać się niezbędny?

Naświetlacz LED – kiedy może okazać się niezbędny?

Technologia LED na dobre przyjęła się w branży przemysłowej, niosąc ze sobą szereg korzyści. Obecnie ogromną popularnością cieszą się naświetlacze LED, będące innowacyjnym rozwiązaniem, które przekształca dotychczasowy sposób w jaki można było oświetlić różne przestrzenie – począwszy od hal produkcyjnych, przez liczne prace budowy, aż po obiekty sportowe. Od dłuższego czasu zastępują one tradycyjne źródła światła, oferując szerokie spektrum zastosowań. W NowaLed ILL oferujemy wysokogatunkowe naświetlacze, które doskonale sprawdzają się do oświetlenia terenów zewnętrznych, parkingów, placów oraz licznych elewacji. Dziś wychodzimy naprzeciw potrzebom Klientom, którzy potrzebują eksperckiej porady dotyczącej wyboru naświetlacza LED.

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając naświetlacz LED

Ze względu na swoją charakterystyczną konstrukcję oraz technologie wykorzystane podczas produkcji, naświetlacze LED charakteryzują się wysoką skutecznością działania przy zachowaniu niskiego poboru energii. Aby jednak być zadowolonym ze swojego wyboru, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na szereg parametrów, takich jak wytrzymałość, żywotność, klasa szczelności oraz moc. Na rynku znaleźć można szereg modeli naświetlaczy, które zostały stworzone do pracy w ciężkich, a nawet ekstremalnych warunkach; zostają uodpornione na wpływ wysokich lub niskich temperatur, wysokiego natężenia promieniowania UV, a także silnych wiatrów. Niektóre naświetlacze LED są w stanie pracować nawet przez 45 tysięcy godzin – mimo że ich cena jest wyższa od innych, znanych nam rodzajów oświetlenia, w rzeczywistości ich zakup okazuje się znacznie korzystniejszy. Wszystko przez to, że są one bardziej wydajne od tradycyjnych lamp. Jak w przypadku wszystkich urządzeń tego rodzaju, klasę szczelności definiują międzynarodowe standardy IP – International Protection Rating. Zazwyczaj znajduje się ona w opisie producenta oraz instrukcji załączonej do naświetlacza. Problemem może za to być moc; ten szczególny parametr jest zazwyczaj mylnie interpretowany przez konsumentów. Otóż, moc naświetlacza wskazuje ilość pobieranego przez niego prądu, nie zaś intensywność generowanego światła. Jednakże, w większości przypadków sprawdza się stwierdzenie, że im wyższa moc, tym większy pobór prądu, a to może przełożyć się na intensywność strumienia. Ostatni parametr podawany jest w lumenach i to właśnie na niego należy zwracać szczególną uwagę przy zakupie naświetlacza LED. Jak widać, wybór odpowiedniego sprzętu nie jest wcale taki prosty. Eksperci z NowaLed ILL oferują fachowe doradztwo w zakresie doboru naświetlacza do jego przeznaczenia. Zapewniamy wsparcie na każdym procesie zakupu!

Naświetlacz od NowaLed ILL – wysokiej klasy produkt w zasięgu ręki

Jako eksperci od oświetlenia, oferujemy naszym Klientom wyłącznie sprawdzone rozwiązania na miarę potrzeb współczesnych czasów. Seria naświetlaczy Alux, dostępna na półkach naszego sklepu, służy do oświetlania terenów otwartych takich jak parkingi, place czy przestrzeni podległych zakładom produkcyjnym. Obudowa oprawy wykonana jest z aluminium, co zapewnia szczelność na poziomie IP66, a także wytrzymałość na uderzenia na poziomie IK08. Układ optyczny zabezpiecza szyba wykonana ze szkła hartowanego bezbarwnego; mocowana za pomocą wkrętów, pozwala na kompleksową wymianę paneli LED oraz całego układu w czasie eksploatacji. Jako polski producent opraw LED, stale poszerzamy swoją ofertę o nowości ze świata innowacyjnych sposobów oświetlania terenów zewnętrznych i wewnętrznych – zachęcamy do pozostawania na bieżąco. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naświetlaczy, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć treściwie na każde zapytanie!

Katalog produktów