Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Jasne jak słońce. Dlaczego oświetlenie LED jest tak dobre?

Jasne jak słońce. Dlaczego oświetlenie LED jest tak dobre?

O tym, jak doskonałe jest nowoczesne oświetlenie przekonał się każdy, kto miał okazję przebywać w miejscach, gdzie zostało ono już zainstalowane. Warto jednak wiedzieć z czego ten znakomity efekt wynika, aby móc w pełni czerpać z doskonałości tej technologii. Nie jest to bowiem jedynie rezultat nieporównywalnie wyższej wydajności w wykorzystaniu energii elektrycznej, choć to najbardziej interesuje wielu użytkowników, ale także jakości uzyskiwanego światła. Modernizacja oświetlenia to zatem nie tylko oszczędności.

Nieporównywalnie lepszy efekt

Gdy myślimy o zapewnieniu należytych warunków oświetleniowych, zazwyczaj sądzimy, że światło powinno być po prostu odpowiednio silne i im bardziej jest, tym lepszy efekt uzyskamy. Tymczasem, wybierając nowoczesne oświetlenie przemysłowe LED, czy przeznaczone do jakiekolwiek innego zastosowania, ale wykorzystujące tą technologię, nierzadko możemy nawet zdecydować się na takie, które świeci nieco słabiej, a i tak może okazać się, że rezultat jest tak znakomity, że ten, z jakim mieliśmy do czynienia wcześniej wydaje się po prostu mrokiem.

Jest to związane z tym, że często instalowane w przemyśle i innych miejscach, w których występują podobne potrzeby lampy sodowe mają wąskie widmo świecenia. Na skutek tego wiele obiektów, zależnie od ich kolorystyki, nadal może nie być dobrze widocznych i potrzebna jest bardzo duża moc, by choć w części wyeliminować ten problem.

Zupełnie inne jest światło emitowane przez diody LED – tutaj widmo jest, przeciwnie, szerokie, niemal jak to, którym charakteryzuje się słoneczne. Uzyskujemy więc efektbardzo zbliżony do naturalnego światła słonecznego, toteż nawet nieco słabsze wystarcza do tego, by zapewniać znakomitą widoczność.

Lista zalet jest bardzo długa

Doskonała jakość światła (które można w dodatku bez trudu dostosowywać pod względem barwy i mocy) i bardzo wysoka efektywność wykorzystania energii to jednak jeszcze nie wszystko. Co prawda to właśnie te cechy w głównej mierze decydują o rosnącej popularności, jaką cieszy się oświetlenie LED, mogłoby to jednak być utrudnione, gdyby nie szereg innych. Wielka łatwość w zastosowaniu tego typu rozwiązań wynika także z ich znakomitej odporności na trudne warunki użytkowania. Są pozbawione delikatnych elementów, nie ma więc żadnych przeszkód by wykorzystywać je tam, gdzie będą musiały stawiać czoła wstrząsom czy wibracjom, z czym nierzadko, ze względu na wykorzystywane oprzyrządowanie przemysłowe czy rodzaj produkcji, trzeba się liczyć. Nie zagrażają im także niskie temperatury.

Kolejną zaletą jest możliwość stosowania bez jakichkolwiek obaw o zdrowie i ochronę środowiska. Ileż wyzwań i zagrożeń wiąże się np. w wykorzystującymi silnie trującą rtęć świetlówkami. Elementy oświetlania LED nie zawierają szkodliwych substancji, a ich recykling nie jest kłopotliwy. Można więc zdecydować się na taką inwestycję z całkowitym spokojem. Tym bardziej, jeśli jej realizacją zajmą się fachowcy z NowaLed, którzy zawsze wykorzystują najlepsze dla danego obiektu rozwiązania.

Katalog produktów