Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Jak oświetlony jest Twój magazyn? Może czas na zmiany?

Jak oświetlony jest Twój magazyn? Może czas na zmiany?

Odpowiednie oświetlenie to jeden z nieodzownych warunków pozwalających na zapewnienie właściwych warunków pracy wszędzie tam, gdzie przebywać będą ludzie. Magazyny nie stanowią tutaj wyjątku. Więcej – często należą do miejsc, w których liczyć się należy ze zwiększonym ryzykiem groźnego w skutkach wypadku. Obecnie jednak zastosowanie skutecznych, a jednocześnie oszczędnych rozwiązań jest łatwe jak nigdy dotąd. Trzeba jedynie sięgnąć po pomoc specjalistów.

Wszędzie tam, gdzie odbywa się ruch, niezbędna jest doskonała widoczność

To nie są miejsca przychodzące większości z nas na myśl, gdy mowa o przestrzeniach, w których wykonywana jest intensywna praca. Wszystko zależy jednak od przeznaczenia konkretnego obiektu, charakteru zgromadzonych w nim zasobów i przedmiotu działalności danego przedsiębiorstwa. Niejednokrotnie to właśnie magazyn jest jego sercem.Od sprawności wykonywanych w nim czynności zależy bardzo wiele.

Jak wskazują dane z ostatnich lat, transport i gospodarka magazynowa należą do dziedzin, w których dochodzi do największej liczby wypadków, także śmiertelnych – gorzej jest tylko w budownictwie. Dołożenie wszelkich starań, aby ryzyko takie zminimalizować jest więc nieodzownym warunkiem utrzymania efektywności pracy. Skuteczne oświetlenie odgrywa tu szczególną rolę. Dostrzeżenie pracownika, zbliżającego się pojazdu lub innego urządzenia transportowego (zwłaszcza jeśli zagłusza go hałas), niepoprawnie umieszczonych ładunków, przeszkód architektonicznych i innych zagrożeń jest możliwe tylko wówczas, gdy zapewnione będzie odpowiednie, wymagane przepisami natężenie światła, jego równomierny rozkład, a także ochrona przed olśnieniem.Magazyny często są przy tym obiektami nadzwyczaj obszernymi, toteż spełnianie tych wymagań do tej pory niosło ze sobą wielkie koszty.

Stworzymy system dokładnie odpowiadający potrzebom konkretnej przestrzeni

Nowoczesne lampy przemysłowe LED to najważniejsza dostępna obecnie broń w walce o obniżenie ilości energii elektrycznej zużywanej przez oświetlenie dużych obiektów. Aby móc w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z nowych technologii, trzeba jednak zadbać o właściwe jego zaprojektowanie i wykonanie, najlepiej z zastosowaniem zaawansowanych systemów sterowania. Uzyskujemy wówczas nie tylko doskonałe parametry zapewniające właściwe warunki pracy, ale także znacznie większe oszczędności wynikające z możliwości nieustannego automatycznego dostosowywania pracy oświetlenia do występujących w danym momencie potrzeb. W dużych halach wysokiego składowania, gdzie rzędy umieszczonych nad alejkami opraw oświetlają ograniczone przestrzenie, jest to szczególnie istotne i wymaga projektu znacząco różniącego się od przeznaczonego do przestrzeni otwartych.

Naszych kompetencji w tym zakresie dowiedliśmy już nie raz, tworząc systemy doskonale dostosowane do potrzeb konkretnych Klientów. Zapraszamy do kontaktu – specjaliści firmy NowaLed po wykonaniu wnikliwej analizy zawsze zaproponują najlepsze rozwiązania.

Katalog produktów