Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Jak najlepiej zmodernizować oświetlenie przemysłowe?

Jak najlepiej zmodernizować oświetlenie przemysłowe?

Wyższość technologii LED nad dotychczas dostępnymi źródłami światła jest niezaprzeczalna, toteż zainteresowani są nią nawet ci użytkownicy wymagających oświetlenia obiektów, którzy zazwyczaj nie są nadzwyczaj skorzy do sięgania po wszelkiego rodzaju nowości techniczne. Możliwość uzyskania znacznych oszczędności stanowi jednak argument nie do odparcia. Oferta najróżniejszych rozwiązań jest tymczasem na rynku bardzo szeroka. Jak więc powinna wyglądać prawidłowa modernizacja oświetlenia?

Drogi na skróty nie zawsze przynoszą najlepszy rezultat

Jedną z najważniejszych zalet, jaką charakteryzuje się technologia LED, jest wielka łatwość w zastosowaniu jej w najróżniejszych miejscach i warunkach. Nie jest więc większym problemem wymiana samych źródeł światła przy pozostawieniu starych opraw. Jednocześnie może to być rozwiązanie w bezpośredniej perspektywie najtańsze. Niestety, ma ono poważne wady. W przypadku, gdy konieczne będzie zmodyfikowanie połączeń w oprawie ze względu na zmniejszenie poboru mocy, stanowi do dodatkowy koszt. Jest to też zmiana sposobu jej użytkowania. Zwłaszcza ten drugi aspekt należy brać pod uwagę.

Każda lampa, także ta wykorzystująca archaiczne dziś już świetlówki, stanowi całościowy projekt, którego każdy element ma do wykonania jakieś zadanie – np. odbłyśnik zawracający emitowane we wszystkich kierunkach światło w sposób zapewniający jego optymalny rozsył po obszarach, w których wykonywana jest praca wzrokowa. Trudno jest więc przewidzieć jaki efekt przyniesie zastosowanie zamiennika LED o innym sposobie działania niż źródło, które brali pod uwagę projektanci lampy, nawet jeśli jej oprawa nie uległa jeszcze istotnemu zużyciu.

Poza tym, dokonując tego rodzaju prowizorycznej modernizacji w najprostszy dostępny sposób pozbawiamy się wielkich możliwości, jakie oferują dziś nowoczesne lampy przemysłowe LED.

Światło dokładnie takie, jakie jest potrzebne

Wykonanie całkowicie nowego oświetlenia pozwala zastosować najlepszy dla danej przestrzeni rozkład źródeł światła, uwzględniający ich moc, a także rodzaje wykonywanej pod nimi pracy.

Ponadto, znaczne ograniczenie zużycia energii, jakie możliwe jest dzięki dobrze wykonanej modernizacji, to nie tylko rezultat samej nieporównywalnie lepszej wydajności LED jako źródła światła. Wynika ono także z ogromnej swobody sterowania dobrze zaprojektowanym i wykonanym systemem. Wykorzystanie czujników ruchu i obecności pozwala automatycznie dostosowywać rozkład i natężenie oświetlenia. Wymaga to jednak wnikliwej analizy potrzeb związanych z użytkowaniem konkretnego obiektu i poszczególnych pomieszczeń, a następnie pracy specjalistów przygotowujących odpowiadający im projekt.

Pracownicy NowaLed już nie raz dowiedli swoich wysokich kompetencji w tym zakresie. Dzięki stosowaniu najlepszych dostępnych rozwiązań technicznych jesteśmy w stanie wykonać takie oświetlenie, jakie zapewni najlepsze warunki pracy, przy minimalnym zapotrzebowaniu na energię, a jednocześnie charakteryzujące się bardzo wysoką niezawodnością.

Katalog produktów