Pon - Pt 07:00 - 15:00

Sob - Niedz Zamknięte

Blog

Hale przemysłowe bez dostępu do nasłonecznienia – dlaczego morale pracowników maleją?

Hale przemysłowe bez dostępu do nasłonecznienia – dlaczego morale pracowników maleją?

Hale przemysłowe to często ogromne budynki, w których często nie ma okien – zamiast nich są natomiast okienka, przez które od czasu do czasu wpaść może mały snop światła. Brak odpowiedniego naświetlenia wpływa przede wszystkim na (dys)komfort osób tam przebywających. Pracownicy najczęściej uskarżają się na pogorszony wzrok, bóle głowy i złe samopoczucie – nie ma nic w tym dziwnego. Należy zrozumieć, że ludzie ci od samego rana aż do popołudnia lub od popołudnia do późnych godzin nocnych spędzają swój czas w miejscu bez dostępu do światła przystosowanego do ich oczu. Nie chodzi już często o światło naturalne, tylko standardowe, sztuczne światło. W wyniku jego braków lub niedostatecznej mocy, przestrzeń pracy staje się dosyć niebezpieczna – bowiem rzeczywiście można czegoś nie zauważyć. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim rzucić światło na sprawę – NowaLed z pewnością w tym pomoże.

Profesjonalne oświetlenie przemysłowe LED rozwiązaniem wielu problemów

Inwestycja dobrej jakości oświetlenie przemysłowe LED to milowy krok w procesie uczynienia hali przemysłowej przyjemniejszej dla pracowników. Światło przystosowane do ludzkiego oka pozwala człowiekowi widzieć lepiej drobne detale, a także skupić się na wykonywanej pracy, dzięki czemu jest ona bardziej efektywna i przynosi więcej korzyści. Wzrok pracownika nie musi wytężać się aż tak bardzo, co zapobiega krytycznemu zmęczeniu oczu, a także przyczynia się do poprawy nastroju i zmniejszeniu odczuwanego dyskomfortu, co przekłada się zaś na jakość wykonywanej pracy. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu oświetleniu magazynowemu widzi się więcej z dalszej odległości, więc zmniejsza się ryzyko odniesienia szkód w wyniku wypadku. Hale przemysłowe to budynki z przestrzenią otwartą, gdzie stanowiska pracowników nie są rozdzielone widocznymi barierami. Dlatego każde z biurek powinno być odpowiednio oświetlone, do czego doskonale nadadzą się oferowane przez nas produkty takie jak oświetlenie przemysłowe LED. Każdy z naszych elementów został skonstruowany na podstawie najnowszej technologii i spełnia wszystkie wymagania techniczne.

Zaufaj nam – polskiemu producentowi, który daje z siebie wszystko

Uwielbiamy inteligentne rozwiązania, dlatego w naszej ofercie posiadamy również opcję wyboru systemu DALI, który umożliwia sterowanie oświetleniem, zapewniając przy tym redukcję kosztów energii elektrycznej aż o około 40%. Dzięki temu koszta utrzymania hali w kwestii płacenia rachunków maleją, co pozwala na stały rozwój firmy i dodatkowe zyski płynące z oszczędności. Koszta poniesione za oświetlenie przemysłowe LED zwrócą się po czasie, zaś gdy do tego dojdzie, zaczną przynosić wcześniej wspomniane benefity w postaci niższych kosztów zużycia energii. Ułatwiamy funkcjonowanie wszystkim naszym Klientom, rzucając światło na całkiem nowy system inteligentnego oświetlenia. Taka inwestycja jest więc obustronną korzyścią – zarówno dla pracowników, jak i właścicieli przedsiębiorstw. W NowaLed zapewniamy fachowe doradztwo i serdecznie zapraszamy do kontaktu każdego zainteresowanego!

Katalog produktów