Vento

Vento


Opis

Seria Vento została zaprojektowana do oświetlenia ścieżek komunikacyjnych i regałów wysokiego składowania. W zależności od szerokości ścieżki i wysokości regałów dobierany jest jeden z trzech wariantów rozsyłu światła z oprawy. Maksymalna wysokość zawieszenia opraw wynosi aż 18 m.

W oprawie zastosowano 702 szt. diod, pracujących na 35 % maksymalnej mocy. Taki tryb maksymalizuje sprawność oprawy (148 lm/W), minimalizuje straty i wydłuża jej żywotność. Obudowa oprawy aluminiowa, anodowana, monoblok - sprawnie odprowadza ciepło, zwiększając komfort pracy LEDów i zasilacza. Zasilacz DALI w wersji industrial jest programowalny m.in. w funkcji corridorFUNCTION. Opcja ta daje możliwość inteligentnego, dwupoziomowego sterowania oświetlenia w ścieżkach komunikacyjnych ze standardowymi czujnikami ruchu.

Przy podłączeniu opraw do kontrolera DALI rozszerzamy możliwości sterowania oprawami w ścieżkach komunikacyjnych, dodatkowo obniżając pobór prądu i zwiększając komfort pracy.

 

Dane techniczne

Źródło światła702 x 2835HE
Rozsył światła40°/120°...70°/120°
Skuteczność świetlna148 lm/W
Temperatura barwowa4000 / 5000K
Współczynnik oddawania barwRa > 80
Napięcie wejściowe                 198...264 V
Częstotliwość50/60Hz
Sprawność zasilacza95%
SterowanieDALI, corridorFUNCTION
Zakres sterowania1...100%
Zakres temperatury pracy-35...+50°C/70°C *
Stopień ochronyIP65
Odporność na uderzeniaIK08
Żywotność (ta=30°C)> 60 000 godz.
Gwarancja5 lat
Obudowaaluminiowa, monoblok
Plafonpoliwęglan
Kolorszary
Mocowaniewspornik, linka
* - wersja do wysokiej temperatury (do +70°C) dostępna w mocy 105W bez sterowania

Specyfikacje

ModelMoc (W)Strumień św. (lm)Temp. pracyWaga (kg)
Vento-100-HT10514 700-35...+70ºC3.0
Vento-13013521 900-35...+50ºC3.0

Sterowanie oświetleniem

TouchDIM

Ręczna regulacja poziomu natężenia oświetlenia. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do kontrolera. Przy użyciu podstawowego przycisku, można płynnie ustawić odpowiedni poziom natężenia światła.

Corridor

Funkcja umożliwia współpracę opraw z analogowymi czujnikami ruchu. W momencie braku sygnału od czujnika ruchu, oprawy stopniowo zmniejszają natężenie światła. Okres trwania poszczególnych poziomów natężenia oraz moment przygaszenia światła do początkowego poziomu jest programowalny podczas produkcji opraw. Oprawy sterowane w oparciu o czujnik ruchu, obecności nie wymagają podłączenia do głównego kontrolera sterującego.

CLO

Constant Lumen Output - Utrzymuje stały strumień świetlny oprawy przez cały okres eksploatacji. Degradacja diod prowadzi do zmniejszenia wydajności źródła światła i spadku strumienia świetlnego z oprawy. Wbudowany w zasilaczu kontroler zwiększa prąd na diodzie LED w oparciu o określony interwał czasu, a tym samym gwarantuje utrzymanie stałego poziomu emisji światła.

DALI

Cyfrowy standard sterowania oświetleniem. Szerokie możliwości programowania i kontrolowania pracą opraw. Praca automatyczna przy wykorzystaniu czujników ruchu i natężenia światła. Cyfrowe grupowanie opraw i kontrola nad każdą z osobna. Możliwość kontroli nad oświetleniem z poziomu telefonu lub komputera.