Luna

Luna


Opis

Oprawy Luna przeznaczone są do oświetlenia otwartych przestrzeni z wysokości 4-6 m. Dzięki szerokiemu rozsyłowi światła oraz klasie szczelności IP65 seria Luna świetnie sprawdza się przy oświetleniu otwartych powierzchni takich jak – automatyczne linie montażowe, magazyny, pomieszczenia techniczne, mroźnie, wiaty magazynowe.

Dzięki zwartej i gładkiej konstrukcji ułatwione jest utrzymanie oprawy w czystości, możliwe jest zatem stosowanie opraw w pomieszczeniach o wysokim zapyleniu. Standardowo oprawy serii Luna wyposażone są w zasilacz DALI, co umożliwia integrację oprawy z centralnym systemem sterowania.

Oprawy z serii Luna to jedne z najlżejszych opraw na rynku w tej klasie mocy. Waga oprawy na poziomie 3 kg pozwala na bezpieczny montaż bez obciążania korytek kablowych oraz sufitów. Seria Luna HT dedykowana jest do pracy w wysokich temperaturach. Dzięki zastosowaniu odpornych na temperaturę podzespołów zasilających możliwa jest stała praca w temperaturze otoczenia do +70° C.

 

Dane techniczne

Źródło światła702 x 2835HE
Rozsył światła120°
Skuteczność świetlna148 lm/W
Temperatura barwowa4000 / 5000K
Współczynnik oddawania barwRa > 80
Napięcie wejściowe198...264 V
Częstotliwość50/60Hz
Współczynnik mocy0,9
Sprawność zasilacza95%
SterowanieDALI, corridorFUNCTION
Zakres sterowania1...100%
Zakres temperatury pracy-35...+50°C/70°C *
Stopień ochronyIP65
Odporność na uderzeniaIK08
Żywotność (ta=+25°C)> 60 000 godz.
Gwarancja5 lat
Obudowaaluminiowa, monoblok
Plafonpoliwęglan
Kolorszary
Mocowaniewspornik, linka

Specyfikacje

ModelMoc (W)Strumień św. (lm)Temp. pracyWaga (kg)
Luna-100-HT10513 300-35...+70°2.8
Luna-13013520 000-35...+45°3.0

Sterowanie oświetleniem

TouchDIM

Ręczna regulacja poziomu natężenia oświetlenia. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do kontrolera. Przy użyciu podstawowego przycisku, można płynnie ustawić odpowiedni poziom natężenia światła.

Corridor

Funkcja umożliwia współpracę opraw z analogowymi czujnikami ruchu. W momencie braku sygnału od czujnika ruchu, oprawy stopniowo zmniejszają natężenie światła. Okres trwania poszczególnych poziomów natężenia oraz moment przygaszenia światła do początkowego poziomu jest programowalny podczas produkcji opraw. Oprawy sterowane w oparciu o czujnik ruchu, obecności nie wymagają podłączenia do głównego kontrolera sterującego.

CLO

Constant Lumen Output - Utrzymuje stały strumień świetlny oprawy przez cały okres eksploatacji. Degradacja diod prowadzi do zmniejszenia wydajności źródła światła i spadku strumienia świetlnego z oprawy. Wbudowany w zasilaczu kontroler zwiększa prąd na diodzie LED w oparciu o określony interwał czasu, a tym samym gwarantuje utrzymanie stałego poziomu emisji światła.

DALI

Cyfrowy standard sterowania oświetleniem. Szerokie możliwości programowania i kontrolowania pracą opraw. Praca automatyczna przy wykorzystaniu czujników ruchu i natężenia światła. Cyfrowe grupowanie opraw i kontrola nad każdą z osobna. Możliwość kontroli nad oświetleniem z poziomu telefonu lub komputera.