Aria

Aria


Opis

Zastosowana w oprawie konstrukcja rastrowa sprawia, że Aria dedykowana jest do pomieszczeń, w tórych wymagane jest niskie olśnienie. Dzięki dwóm wariantom szerokości kąta rozsyłu światła, seria Aria idealnie nadaje się do oświetlania otwartych przestrzeni z wysokości 7-12 m, przy zachowaniu idealnych parametrów równomierności oświetlenia oraz niskiego łącznego poboru mocy.

Wysoka skuteczność wynosząca 163 lm/W uzyskana za sprawą układu złożonego z 720 diod, anodowanego odbłyśnika i zasilacza o sprawności 95 %. Hermetyczna konstrukcja (IP65) o zwartej budowie ułatwia utrzymanie oprawy w czystości, dzięki czemu może być wykorzystywana w miejscach o podwyższonym stopniu zapylenia. Za sprawą najwyższej dbałości w kwestiach konstrukcyjnych,Aria waży jedynie 3 kg dzięki czemu nie obciąża sufitów oraz korytek kablowych. Za sprawą wysokiej klasy zasilacza sterowalnego w standardzie DALI możliwa jest kontrola pracy oprawy poprzez centralny system sterowania. W serii Aria wykorzystywany jest zasilacz z serii Industrial o żywotności wydłużonej do 100 000 godzin i 8-letniej gwarancji. Oprawa przeznaczona do zastosowań wewnętrznych.

 

Dane techniczne

Źródło światła720 x 2835HE
Rozsył światła60°,80°
Skuteczność świetlna163 lm/W
Temperatura barwowa4000 / 5000K
Współczynnik oddawania barwRa > 80
Napięcie wejściowe                 198...264 V
Częstotliwość50/60Hz
Współczynnik mocy0.98
Sprawność zasilacza95%
SterowanieDALI, corridorFUNCTION
Zakres sterowania1...100%
Zakres temperatury pracy-25...+50°C
Stopień ochronyIP65
Odporność na uderzeniaIK08
Żywotność (ta=30°C)> 60 000 godz.
Gwarancja5 lat
Obudowaaluminiowa, monoblok
Plafonpoliwęglan
Kolorszary
Mocowaniewspornik, linka

Specyfikacje

ModelMoc (W)Strumień św. (lm)Temp. pracyWaga (kg)
Aria-140-S14022 800-25...+50°C3.1
Aria-140-N14022 800-25...+50°C3.1

Sterowanie oświetleniem

TouchDIM

Ręczna regulacja poziomu natężenia oświetlenia. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do kontrolera. Przy użyciu podstawowego przycisku, można płynnie ustawić odpowiedni poziom natężenia światła.

Corridor

Funkcja umożliwia współpracę opraw z analogowymi czujnikami ruchu. W momencie braku sygnału od czujnika ruchu, oprawy stopniowo zmniejszają natężenie światła. Okres trwania poszczególnych poziomów natężenia oraz moment przygaszenia światła do początkowego poziomu jest programowalny podczas produkcji opraw. Oprawy sterowane w oparciu o czujnik ruchu, obecności nie wymagają podłączenia do głównego kontrolera sterującego.

CLO

Constant Lumen Output - Utrzymuje stały strumień świetlny oprawy przez cały okres eksploatacji. Degradacja diod prowadzi do zmniejszenia wydajności źródła światła i spadku strumienia świetlnego z oprawy. Wbudowany w zasilaczu kontroler zwiększa prąd na diodzie LED w oparciu o określony interwał czasu, a tym samym gwarantuje utrzymanie stałego poziomu emisji światła.

DALI

Cyfrowy standard sterowania oświetleniem. Szerokie możliwości programowania i kontrolowania pracą opraw. Praca automatyczna przy wykorzystaniu czujników ruchu i natężenia światła. Cyfrowe grupowanie opraw i kontrola nad każdą z osobna. Możliwość kontroli nad oświetleniem z poziomu telefonu lub komputera.