Onda

Onda


Opis

Oprawa stanowiskowa przeznaczona do oświetlenia miejsc pracy oraz linii montażu z wysokości już od 0,5 m. Dzięki dwóm wariantom kąta rozsyłu światła możliwe jest idealne dostosowanie wysokości montażu oprawy do potrzeb oświetlanej powierzchni.

Rastrowa konstrukcja odbłyśnika przysłania źródła światła w kierunku podłużnym jak i poprzecznym, minimalizując tym samym zjawisko olśnienia w obszarze roboczym. Seria Onda standardowo wyposażona została w inteligentne zabezpieczenie termiczne zasilacza, chroniące przed przegrzaniem i skróceniem jego żywotności. Po wykryciu niebezpiecznej temperatury system obniża moc oprawy w celu wychłodzenia układu, a po ustablizowaniu temperatury moc wzrasta automatycznie. Odbłyśnik rastrowy wykonany jest z anodowanego aluminium (MIRO-SILVER®), dodatkowo jest zabezpieczony transparentną przesłoną z poliwęglanu - taka budowa ułatwia utrzymanie oprawy w czystości i umożliwia montaż w miejscach zapylonych. Standardowo seria Onda występuje w wersji włącz/wyłącz, opcjonalnie może być wyposażona w zasilacz DALI i zintegrowana z centralnym systemem sterowania.
 

Dane techniczne

Źródło światła240 x 2835HE
Rozsył światła60°, 80°
Skuteczność świetlna156 lm/W
Temperatura barwowa4000 / 5000K
Współczynnik oddawania barwRa > 80
Napięcie wejściowe                 198...264 V
Częstotliwość50/60Hz
Współczynnik mocy0,9
Sprawność zasilacza91%
SterowanieDALI, corridorFUNCTION
Zakres sterowania1...100%
Zakres temperatury pracy-25...+40°C
Stopień ochronyIP65
Odporność na uderzeniaIK08
Żywotność (ta=30°C)> 60 000 godz.
Gwarancja5 lat
Obudowaaluminiowa, monoblok
Plafonpoliwęglan
Kolorszary
Mocowaniewspornik, linka

Specyfikacje

ModelMoc (W)Strumień św. (lm)Temp. pracyWaga (kg)
Onda-50-S507 800-25...+40°1.2
Onda-50-N507 800-25...+40°1.2

Sterowanie oświetleniem

TouchDIM

Ręczna regulacja poziomu natężenia oświetlenia. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do kontrolera. Przy użyciu podstawowego przycisku, można płynnie ustawić odpowiedni poziom natężenia światła.

Corridor

Funkcja umożliwia współpracę opraw z analogowymi czujnikami ruchu. W momencie braku sygnału od czujnika ruchu, oprawy stopniowo zmniejszają natężenie światła. Okres trwania poszczególnych poziomów natężenia oraz moment przygaszenia światła do początkowego poziomu jest programowalny podczas produkcji opraw. Oprawy sterowane w oparciu o czujnik ruchu, obecności nie wymagają podłączenia do głównego kontrolera sterującego.

CLO

Constant Lumen Output - Utrzymuje stały strumień świetlny oprawy przez cały okres eksploatacji. Degradacja diod prowadzi do zmniejszenia wydajności źródła światła i spadku strumienia świetlnego z oprawy. Wbudowany w zasilaczu kontroler zwiększa prąd na diodzie LED w oparciu o określony interwał czasu, a tym samym gwarantuje utrzymanie stałego poziomu emisji światła.

DALI

Cyfrowy standard sterowania oświetleniem. Szerokie możliwości programowania i kontrolowania pracą opraw. Praca automatyczna przy wykorzystaniu czujników ruchu i natężenia światła. Cyfrowe grupowanie opraw i kontrola nad każdą z osobna. Możliwość kontroli nad oświetleniem z poziomu telefonu lub komputera.