Molle

Molle


Opis

Oprawy Molle przeznaczone są do oświetlenia pomieszczeń z wysokości 3-4 m. Seria Molle dedykowana jest do oświetlenia powierzchni, które wymagają niskiego współczynnika olśnienia: stanowiska pracy, kontrola jakości, linie montażowe, magazyny, pomieszczenia techniczne, parkingi zadaszone oraz podziemne. Oprawa może być stosowana na zewnątrz, wówczas wyposażona jest dodatkowo w membranę wentylacyjną.

Zwarta konstrukcja ułatwia utrzymanie oprawy w czystości, nawet w pomieszczeniach o wysokim zapyleniu. Seria opraw Molle posiada zabezpieczenie termiczne.
W przypadku wzrostu temperatury, do czasu jej obniżenia, moc oprawy spada o 50 %. Po osiągnięciu bezpiecznej temperatury moc podniesie się automatycznie do 100 %.

Standardowo oprawa wyposażona jest w zasilacz DALI, co umożliwia jej integrację z centralnym systemem sterowania. Ponadto możliwe jest indywidualne sterowanie poprzez czujnik ruchu w trybie corridorFUNCTION. Dostępna jest też budżetowa wersja Molle bez możliwości sterowania.
 

Dane techniczne

Źródło światła414 x 2835HE
Rozsył światła120°
Skuteczność świetlna140 lm/W
Temperatura barwowa4000 / 5000K
Współczynnik oddawania barwRa > 80
Napięcie wejściowe198...264 V
Częstotliwość50/60Hz
Współczynnik mocy0,9
Sprawność zasilacza92%
SterowanieDALI, corridorFUNCTION
Zakres sterowania1...100%
Zakres temperatury pracy-25...+50°C
Stopień ochronyIP65
Odporność na uderzeniaIK08
Żywotność (ta=+30°C)> 60 000 godz.
Gwarancja5 lat
Obudowaaluminiowa, monoblok
Plafonpoliwęglan
Kolorszary
Mocowaniewspornik, linka

Specyfikacje

ModelMoc (W)Strumień (lm)Temp. pracyWaga (kg)
Molle-50 b/s507 100-25...+45ºC1.9
Molle-50756 950-25...+50ºC2.6
Molle-75 b/s5010 650-25...+50ºC1.9
Molle-757510 500-25...+40ºC2.6

 

Sterowanie oświetleniem

TouchDIM

Ręczna regulacja poziomu natężenia oświetlenia. Rozwiązanie nie wymaga podłączenia do kontrolera. Przy użyciu podstawowego przycisku, można płynnie ustawić odpowiedni poziom natężenia światła.

Corridor

Funkcja umożliwia współpracę opraw z analogowymi czujnikami ruchu. W momencie braku sygnału od czujnika ruchu, oprawy stopniowo zmniejszają natężenie światła. Okres trwania poszczególnych poziomów natężenia oraz moment przygaszenia światła do początkowego poziomu jest programowalny podczas produkcji opraw. Oprawy sterowane w oparciu o czujnik ruchu, obecności nie wymagają podłączenia do głównego kontrolera sterującego.

CLO

Constant Lumen Output - Utrzymuje stały strumień świetlny oprawy przez cały okres eksploatacji. Degradacja diod prowadzi do zmniejszenia wydajności źródła światła i spadku strumienia świetlnego z oprawy. Wbudowany w zasilaczu kontroler zwiększa prąd na diodzie LED w oparciu o określony interwał czasu, a tym samym gwarantuje utrzymanie stałego poziomu emisji światła.

DALI

Cyfrowy standard sterowania oświetleniem. Szerokie możliwości programowania i kontrolowania pracą opraw. Praca automatyczna przy wykorzystaniu czujników ruchu i natężenia światła. Cyfrowe grupowanie opraw i kontrola nad każdą z osobna. Możliwość kontroli nad oświetleniem z poziomu telefonu lub komputera.